قیمت رنگ جدولی از تولید تا مصرف

یکی از کاربردهای رنگ ترافیکی رنگ کردن جدول است. از رنگ جدولی برای زیبا سازی شهر و تعیین حریم معابر استفاده میشود. این رنگ هم مانند دیگر رنگهای ترافیکی از چسپندگی و سرعت بالای خشک شدن برخوردار است و در برابر اصطکاک خیلی مقاوم است. دوام رنگ جدولی خیلی مهم است و باید در شرایط مختلف جوی مقاوم باشد. در رنگ جدولی کیفیت،ماندگاری و قیمت بسیار حائز اهمیت است. رنگهای جدولی خیابان بر 2 پایه آب و تینر کاربرد دارند.رنگ جدولی آکریلیک و آکلیدی از دو نمونه مهم رنگ جدولی هستند.

قیمت رنگ جدولی

رنگ مخصوص جدول خیابانی

اکریلیک نانو  تک جزئی  است که با استفاده از فناوری نانو برای افزایش طول عمر رنگ، جلوگیری از پوسته شدن رنگ از روی جدول، شفافیت و کیفیت بیشتر و نیز خاصیت نفوذ پذیری در سطح بلوک جدول بوده است به طوری که ماندگاری این رنگ روی جدول بیش از 5 برابر رنگهای معمولی است و از نظر قیمتی تقريبا هم قيمت رنگ جدولی  با رنگ ها معمولي مي باشد این محصول کاملا ضد آب بوده و دارای رنگبندی متنوعی می باشد. رنگ آمیزی جدولهای خیابانی بوسیله رنگ جدولی صورت میگیرد.تولید رنگ جدولی محافظ سطح جدول است و از طرفی دیگر هم به زیبایی شهر کمک میکند. جدول در شهرها محدوده خیابان را مشخص میکند و برای حفظ امنیت جاده  راهها از اهمیت بالایی برخوردار است.

قیمت رنگ جدولی

انواع رنگ جدول خیابان

  • رنگ جدول اکریلیک پایه اب نانو
  • رنگ جدولی اکریلیک معمولی
  • رنگ جدولی نانو اب پایه
  • رنگ جدول الکیدی هوا خشک پایه تینر
  • رنگ جدولی اپوکسی دوجزئی
  • رنگ جدولی پلی اورتان مقاوم در برابر یو وی

اجرای رنگ جدولی با دستگاه اتوماتیک

جدید ترین و مدرنترین روش رنگ آمیزی جدول استفاده از ماشینهای رنگ آمیزی است که بوسیله شخص کنترل میشود. در این روش پس از ترکیب کامل و همگن سازی، رنگ را در مخزن ماشین میریزیم. پاشش با فشار رنگ باعث افزایش ضخامت لایه رنگ و ماندگاری بیشتر آن میشود و پوشش دهی آن فوق العاده زیاد میشود. و ماندگاری رنگ جدولی ارتباط زیاد و مستقیمی با شیوه ی رنگ آمیزی دارد هرچه روش بهتر و سرعت پاشش بیشتر باشد چسپندگی رنگ به سطح بیشتر میشود و در نهایت رنگ آمیزی بهتری داریم.

قیمت رنگ جدولی

رنگ آمیزی جدول با قلم مو

استفاده از روشهای سنتی هم میتواند مناسب باشد اما باید دقت کنیم که این روشها برای مساحت ومسافت کم و پروژه های کوچک مناسب است. با استفاده از قلم مو نمیتوان پوشش دهی و ضخامت قابل توجهی ایجاد کرد به همین دلیل این روشها دیگر کاربردی ندارند مگر اینکه بنابر شرایطی خاص مجبور به استفاده از آنها شویم.

رنگ آمیزی جدول با غلطک

استفاده از غلطک در اجرای رنگ جدولی نیز کاربرد دارد و نتیجه مطلوبی دارد. هرچند بهترین شیوه نیست اما در صورت نیاز میتوان روی آن حساب کرد و نتیجه نسبتا خوبی هم میدهد. رنگ امیزی با غتلک میزان پرت رنگ را کاهش می دهد.

قیمت رنگ جدولی

رنگهای جدولی پایه آب

رنگ جدولی پایه آب از جمله رنگهای جدولی محبوب و پر طرفدار است. مزایای فراوان و زیبایی و ظاهر فوق العاده آنها دلیل این مزیت شده است.این رنگها بر پایه رزینهای پایه آب اکریلیک هستند. رنگهای جدولی براق بخاطر چسپندگی خیلی عالی در بازار رنگ مشتریان خیلی زیادی را به خود جذب کرده و از رنگهایی محسوب میشود که انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند.اصولا رنگ جدولی براق ماندگار است و دوام و طول عمر زیادی هم دارد چرا که این رنگ در برابر آسیبهایی مانند نور بسیار مقاوم است.

ثبات رنگ و کیفیت آن در برابر اشعه های خورشید بی نظیر است که در سایر رنگهای ترافیکی این ویژگی به ندرت دیده میشود. اگر رنگ با کیفیت استفاده شود تا 5 سال نیازی به رنگ امیزی مجدد نیست.خرید رنگ جدولی تهران را از ایمن رنگ تاپ استعلام کنید.

رنگ جدولی آلکیدی هوا خشک پایه حلال

رنگ جدولی آلکیدی بر پایه رزین‌های آلکیدی، جهت استفاده در رنگ آمیزی سطوح بتونی و فولادی ساخته شده است. این رنگ، قلم خوری بسیار خوبی دارد و پس از اجرا بر روی سطوح بتونی و فولادی از چسبندگی قابل توجهی برخوردار است. به همراه رنگ جدولی آلکیدی، جهت رقیق نمودن رنگ می‌توان از تینر مخصوص رنگ روغنی ماندگار استفاده نمود.

رنگ آلکید هوا خشک از ویژگی ها یی مانند براقیت ، ثبات براقیت بالا و ماندگاری بالای رنگی برخوردار است و این ویژگی باعث شده تا از انواع مختلف دیگر رنگ ها برای پوشش دهی متمایز باشد.رنگ آلکید هوا خشک  ازرزین های آلکیدی تولید شده و در انواع مختلف فام سفید تا مشکی موجود است.

قیمت رنگ جدولی

رنگ جدولی  الکیدی هوا خشک

مقاومت بسیار مناسبی را در برابر شرایط جوی و ارتباطی مختلف از خود نشان داده و براقیت بسیار مناسبی را ایجاد میکند. رنگ آلکید هوا خشک این قابلیت را دارد تا برای سطوح مختلف از جمله سطوح فلزی ،چوبی ،سنگی ، و غیره مورد استفاده قرار گیرد و پوشش مناسبی را ایجاد کند. همچنین پیشنهاد می شود در صورتی که قصد دارید تا از رنگ آلکید هوا خشک بر روی سطوح فولادی استفاده کنیم حتما پیش از اجرای آن یک لایه آستر آلکید بر روی سطح مورد نظر بزنید و بعد از خشک شدن آن نسبت به استفاده از رنگ آلکید هوا خشک بر روی سطح مورد نظر اقدام نماییم.

رنگ آلکید هوا خشک چیزی در حدود ۳ ساعت طول میکشد تا خشک شود و همچنین برای خشک شدن عمقی چیزی در حدود یک شبانه روز باید ۲۴ ساعت زمان نیاز دارد. رنگ آلکید هوا خشک با سرعت انواع مختلف رزین های آلکید مانند روغن کوتاه، روغن متوسط و یا روغن بلند و همچنین با ترکیب شدن با انواع مختلف پیگمنت های ضد سایش و ضد خوردگی تولید شده و برای حفاظت از انواع مختلف جداول در محیطهای صنعتی و غیر صنعتی با هر شرایط جوی مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت رنگ جدولی

مدت زمان خشک شدن رنگ جدولی

معمولا بعد از سه الی چهار ساعت رنگ جدولی خشک می شود ولی خشک شدن عمیقی رنگ جدولی 24 ساعت زمان می برد. پس باید توجه کرد که بواسطه بارندگی رنگ امیزی شما ازبین نرود و وضعیت هوا را بسجنید .خشک کردن سریع رنگ، به خصوص در ساختمان‌های در حال ساخت، می‌تواند منجر به سرعت بخشیدن به نقاشی ساختمان و اتمام هر چه سریع‌تر آن می باشد.

نقاش‌های حرفه‌ای متناسب با رنگی که در رنگ آمیزی ساختمان استفاده کرده‌اند، مانند رنگ روغن، اکریلیک یا نسبت به زمان خشک شدن رنگ، آگاهی دارند؛ از روش‌های خشک کردن سریع رنگ، برای افزایش سرعت کار، استفاده می‌شود.برای خشک کردن رنگ ساختمان، روش‌های متفاوتی وجود دارد. ولی بهتر است اجازه دهیم رنگ به ارامی خشک شود تا کیفیت ان در دراز مدت دچار فرسودگی نگردد.

قیمت رنگ جدولی

نحوه اجرای رنگ جدولی آلکیدی هوا خشک پایه حلال

پس از اطمینان از شرایط مساعد آب و هوایی برای اجرای رنگ باید به شرایط سطح محل اجرای رنگ توجه داشت، بدین صورت که سطح مورد نظر عاری از رطوبت و هرگونه آلودگی گردو خاک، چربی  باشد. حتما قبل از اعمال رنگ، سطح زیرین را کاماً از مواد زائد پاک کنید و سطح جدول را آماده کنید. بعد از باز کردن درب قوطی رنگ، محتویات داخل قوطی را به هم بزنید تا رنگ یکنواخت شود.

سپس با استفاده از تینر روغنی ماندگار می‌توان غلظت رنگ  را تا حد مطلوب کاهش داد که با توجه به دمای هوا و روش اجرا، ممکن است بین ۱۰ تا ۲۰ درصد متغیر می باشد.جهت اجرای این رنگ، می‌توان از قلم مو، پیستوله یا غلتک استفاده نمود.بعد از استفاده، جهت جلوگیری از رویه بستن رنگ، از بسته بودن درب قوطی مطمئن شوید.

روش نگهداری رنگ جدولی

حداکثر زمان مصرف تا ۴۸ ماه پس از تولید میباشد. پوشرنگ مخصوص رنگ جدولی را پس از خرید در ظروف در بسته به دور از نور مستقیم و اشعه فرابنفش خورشید و محیط گرم خشک نگهداري کنید.

قیمت رنگ جدولی

رنگ جدولی آکریلیک پایه آب

رنگ جدولی آکریلیک بر پایه رزین‌های آکریلیک، جهت استفاده در رنگ آمیزی سطوح بتونی و سیمانی طراحی شده است. این رنگ، قلم خوری بسیار خوبی دارد و پس از اجرا بر روی سطوح بتونی و سیمانی از چسبندگی قابل قبولی برخوردار خواهد بود. جهت رقیق نمودن رنگ از آب استفاده خواهد شد.

نحوه اجرای رنگ جدولی آکریلیک پایه آب

پس از اطمینان از شرایط مساعد آب و هوایی برای اجرای رنگ جدولی آکریلیک، باید به شرایط سطح محل اجرای رنگ توجه داشت. بدین صورت که سطح مورد نظر عاری از هرگونه آلودگی اعم از گرد و خاک، چربی و … باشد. قبل از رنگ آمیزی، سطح زیرین را کاماً از مواد زائد پاک نموده سطح را جهت رنگ کردن آماده کنید.

جهت اجرا، بعد از باز نمودن درب قوطی رنگ محتویات داخلی قوطی را به هم زده تا کاماً یکنواخت شود. سپس با استفاده از آب می‌توان نسبت به رقیق نمودن رنگ اقدام کرد. جهت اجرای رنگ جدولی آکریلیک پایه آب، می‌توان از قلم مو،پیستوله یا غلتک استفاده کرد. بعد از استفاده، جهت جلوگیری از رویه بستن رنگ، از بسته بودن درب قوطی مطمئن شوید.

قیمت رنگ جدولی

 رنگ آکریلیک جدولی پایه آب

یک رنگ جدولی خوب و با کیفیت باید پس از رنگ کردن سریع خشک شود یعنی نیاز به مدت زمان طولانی برای خشک شدن نداشته باشد. ولی به طور معمول رنگ های جدولی پایه اب دیر تر از رنگ جدولی الکیدی خشک می شوند. رنگ جدولی پایه اب نانویی بیشتر در جنوب ایران و مناطق شرجی کاربرد دارد.

کیفیت رنگ اکریلیک جدولی پایه آب

رنگ اکریلیک جدولی غلظت بسیار خوبی دارد و پس از استفاده به سرعت خشک میشود و اثرات تخریب زیست  محیطی آن زیاد نیست،با محیط سازگار است و در مقابل شرایط جوی و سایش مقاومت خوبی از خود نشان میدهد و حالت خود را حفظ میکند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما