ضد زنگ طوسی قیمت و ویژگی های ناب ان

ضد زنگ طوسی و اخرا در سازه‌های فلزی مانند درب‌ها، پنجره‌ها و … در ساختمان‌ها و دیگر مکان‌های اداری، وحتی کارگاهی و صنعتی چنانچه توسط پوشش‌های مناسب محافظت نشوند، دچار خوردگی خواهند شد. ضد زنگ آلکیدی طوسی یکی از پوشش های مناسب جهت این کار هستند که تا حد مطلوبی سازه‌های فلزی را در معرض خوردگی متوسط را محافظت می‌کنند ضد زنگ آلکیدی طوسی بر پایه رزین‌های آلکیدی روغنی بلند بوده و در آن از پیگمنت‌های ضدخوردگی اکسید آهن جهت جلوگیری از فرآیند خوردگی استفاده شده است.

قیمت ضد زنگ طوسی

ویژگی‌های ضدزنگ آلکیدی طوسی

زمان خشک شدن مناسب
اعمال آسان
قدرت پوشانندگی خوب
خاصیت ضدخوردگی مناسب
قیمت مناسب تر

ضد زنگ طوسی

ضد زنگ طوسی که به این نام در بازار معروف شده اند، در واقع نوع پوشش آستری طوسی می باشند که فاقد عامل ضد خوردگی می باشد و به خاطر اینکه دارای رنگ طوسی بوده و اغلب اوقات بر روی آن دیگر رنگ اجرا نمی کنند به جهت به صرفه بودن، از آن استفاده می کنند ولی اگر می خواهید از خاصیت ضد خوردگی ضد زنگ استفاده کنید،از ضد زنگ اخرایی استفاده کنید.

ضد زنگ طوسی آلکید هواخشک جهت رنگ آمیزی انواع سطوح فلزی و درب و پنجره قابل استفاده می باشد. این محصول جهت استفاده زیر کار استفاده میشود و از زنگ زدگی سطوح جلوگیری میکند. رنگ آستری بر پایه رزین آلکید و رنگدانه های طوسی ( ضد زنگ طوسی ) با استفاده از بهترین پیگمنتهای ضد خوردگی تهیه گردیده و برای کاربرد در شرایط آب و هوایی معتدل ، جهت حفاظت سطوح آهنی ، تاسیسات ، سازه ها و لوازم خانگی و اداری فلزی در محیطهای ساختمانی و نیمه صنعتی استفاده می شود . زمان خشک شدن ، دوام ، چسبندگی و قدرت پوشانندگی مناسب از مزایای این محصول می باشد.

قیمت ضد زنگ طوسی

طریقه اجرای ضد زنگ طوسی 

 1.  ابتدا سطوح فلزی مدنظر را سندبلاست میکنیم تا به طور کامل از رنگ‌های قبلی و هر گونه زنگ زدگی پاک شود.
 2. به وسیله یک پارچه آغشته به تینر سطح را تمیز میکنیم.
 3. در یک ظرف مقدار مورد نیاز از ضد زنگ را با مقدار کافی تینر رقیق نمایید تا جهت اجرا استفاده شود.
 4. با توجه به نوع کاربرد از وسایل اجرای (قلم‌مو، پیستوله و… ) مناسب استفاده کنید.
 5. پس از اجرای یکدست بر روی سطح اجازه دهید تا به طور کامل خشک شود و سپس لایه بعدی را روی آن اجرا کنید.
 6. پس ازپایان کار با استفاده از تینر روغنی قلم مو، پیستوله یا غلطک را تمیز کنید.

دلایل کاربرد ضد زنگ طوسی

 • پوشش دهی  زیاد
 • دوام و پایداری فلز در هوای خارج و دفع اشعه ماورای بنفش
 • جهت حفاظت سطوح آهنی ، تاسیسات ، سازه ها و لوازم خانگی و اداری فلزی در محیطهای ساختمانی و نیمه صنعتی

قیمت ضد زنگ طوسی

انواع ضد زنگ

 • ضدزنگ صنعتی اپوکسی و الکیدی و زینک کرومات
 • ضدزنگ اپوکسی زینک ریچ و زینک فسفات اپوکسی
 • ضدزنگ آبی سوله الکیدی
 • ضدزنگ آهن اخرا و یا ضد زنگ های نانو مانند مبدل زنگ اهن  لارما پوشش

تفاوت ضد زنگ طوسی و قرمز

اصل ضد زنگ معمولی هم ضد زنگ اخرا یا قرمز که دارای اکسید اهن است ولی به طور کلی همه ضد زنگ ها با رنگ های مختلف تفاوت چندانی با هم ندارند و دارای کارایی یکسان هستند اما تفاوتشان در رنگ آستری که در پایان استفاده می شود مشخص می شوند که اغلب روی در و پنجره استفاده میشود. به طور مثال اگر در و پنجره شما قرار است رنگ های تیره  داشته باشد بهتر است از ضدزنگ قرمز استفاده شود و در بقیه شرایط می توان از ضدزنگ طوسی استفاده کرد زیرا به همان نسبت برای رنگ های روشن این ضدزنگ بهتر است.دلیل اینکه برای رنگ های تیره و روشن از رنگ متفاوت ضدزنگ استفاده می شود استفاده کمتر از رنگ اصلی است زیرا اگر از ضدزنگ قرمز استفاده کنید باید به جای سه بار حداقل پنج بار رنگ روشن را بزنید تا ضد زنگ اهن  به خوبی پوشش داده شود.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما