مناسبترین قیمت رنگ سوله و کاربرد آن

مناسبترین رنگ سوله و کاربرد آن

مناسبترین قیمت رنگ سوله و کاربرد آن را در اینجا بررسی می کنیم .رنگ سوله که از خانواده رنگ های صنعتی است نوعی رنگ پوششی است که از سه لایه پرایمر، پوشش زیرین و پوشش پایانی می تواند  تشکیل شود. این نوع رنگ به عنوان یک پوشش مقاوم و ضد خوردگی، اسکلت فلزی سوله را در برابر تابش نور آفتاب و باران محافظت می کنداستفاده از رنگ سوله، ساده است و نیازی به مراحل آماده سازی پیش از رنگ ندارد. کیفیت این رنگ به میزان چسبندگی آن روی سطوح و مقاومت در برابر شرایط جوی بستگی دارد. رنگ سوله موجب می شود ساختار و اسکلت فلزی سوله علاوه بر تحمل وزن سازه و بار،برای مدت طولانی تری قدرت و استحکام خود را حفظ کند.

در استفاده از رنگ سوله آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد ترتیب استفاده از پوشش ها است پرایمر و پوشش میانی در اجرای رنگ سوله اولویت دارد. رنگ سوله بسیار مقاوم است و دوام بالایی دارد. از طرف دیگر این رنگ‌ها دارای انعطاف پذیری قابل توجهی هستند و به راحتی پوسته پوسته نمی‌شوند. ترک نخوردن از دیگر ویژگی‌های کلی این محصولات است. از این محصولات برای دستیابی به اهدافی مانند نرده کشی، ستون‌ها و شیروانی‌ها استفاده می‌شود. اما در بیشتر موارد، این محصولات به عنوان یک آستر ضد خوردگی برای سازه‌های فولادی سوله‌ها قابل استفاده میشوند.لازم است بدانید که رنگ سوله متشکل از پیگمنت‌های زینک کرومات است و یا از زینک فسفات و پیگمنت‌های ضد خوردگی دیگر، و رزین پلی اورتان و اپوکسی  به وجود آمده است.

قیمت رنگ سوله

قیمت رنگ اپوکسی سوله

قیمت رنگ اپوکسی سوله بنا به کیفیت و نوع پیگمنت های داخل ان تعیین می شود .اپوکسی می تواند با استفاده از زینک ریچ و زینک کرومات و زینک فسفات ترکیب شود. بنابراین در بیشتر موارد از این محصولات در سازه‌های فلزی از قبیل سوله‌ها و یا در اسکلت فلزی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. تاسیسات در محیط‌های مختلف معمولی و صنعتی نیز از دیگر موارد کاربرد رنگ سوله هستند. رنگ سوله از رنگ های صنعتی است که از آن به عنوان پوشش ساختارواسکلت فلزی سوله ها استفاده می شود. این رنگ شامل سه بخش پرایمر، پوشش زیرین و پوشش پایانی است.این نوع رنگ چسبندگی بالایی روی سطوح مختلف ایجاد میکند و در برابر تغییرات جوی مقاومت خوبی از خود نشان میدهد.رنگ سوله بسیار انعطاف پذیر بوده و نیاز به آستر و آماده سازی پیش از رنگ آمیزی دارد.و بهتر از برای حصول نتیجه بهتر زیر سازی نیز انجام شود.

انواع رنگ سوله

  • رنگ آلکیدی زینک کرومات
  • رنگ آلکیدی زینک فسفات
  • رنگ آلکیدی براق
  • رنگ آلکیدی مات
  • رنگ اپوکسی
  • رنگ پلی اورتان

قیمت رنگ سوله

کاربرد های رنگ سوله

  • به عنوان پوشش ضد خوردگی روی انواع سازه های فلزی  استفاده می شود.
  • در تاسیسات و اسکلت های فلزی کاربرد دارد.
  • روی سطوح فلزی،و سطوحی که در معرض زنگزدگی هستند کاربرد دارد.

تجهیزات مورد نیاز اجرای رنگ سوله

اسپری هوا و بدون هوا

غلطک

قلم مو

قیمت رنگ سوله

نکات ایمنی در اجرای رنگ سوله ها 

هنگام کار با دستگاه های اسپری رنگ سوله، مقداری از ذرات رنگ ممکن است به دلیل این که ذرات ریز معلق با فشار بالا روی سطوح اعمال می شود به اطراف پراکنده و یا به سمت اپراتور برگردد. در چنین حالتی استفاده از ماسک و لباس مخصوص برای جلوگیری از اثرات مخرب این اتفاق توصیه می شود غلتک ها تنها مواد نیمه جامد رنگ سوله را بدون پراکندگی روی سطوح قرار می دهند. ویژگی منفی استفاده از غلتک برای رنگ آمیزی بو و استنشاق مواد محلول رنگ سوله است. در این شرایط، استفاده از ماسک تنفسی بسیار ضروری است.جهت دریافت قیمت رنگ سوله و تخمین مصالح مورد نیاز پروژه ها با  و خرید رنگ سوله با ما تماس بگیرید. رنگ سوله ابی و رنگ سوله سبز از پرکاردترین رنگ های سوله ای در ایران هستند.

 

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما